Daba ir bagāta ar augiem, kas spēj atjaunot ādas elastību un padarīt seju jauneklīgāku. Šādiem augu izcelsmes līdzekļiem ir izteiktas pretnovecošanās īpašības:
- alveja – mitrina, veicina šūnu atjaunošanos;
- kliņģerīte (kliņģerīte) – piemīt antibakteriāla iedarbība, nomierina, izlīdzina grumbas, nodrošina mitrināšanu;
- lavanda – mazina kairinājumu, atjauno veselīgu sejas krāsu;
- māllēpe – izlīdzina grumbas un piešķir ādai samtainu sajūtu;
- nātre – atjauno elastību, paātrina vielmaiņu ādas slāņos;
- pētersīļi – baro, mitrina, cīnās ar grumbām un padara ādu gaišāku;
- piparmētra – piemīt tonizējoša un atsvaidzinoša iedarbība;
- pienene – izgaismo pigmentētās vietas;
- kumelīte – veicina šūnu atjaunošanos, kavē novecošanās procesus, novērš ar vecumu saistītu un mīmikas grumbu parādīšanos;
- rozmarīns – savelk un izlīdzina ādu;
- kosa – novērš nokarāšanos, palīdz tikt galā ar taukainas ādas problēmām;
- timiāns (timiāns) – mitrina ādu ar noslieci uz sausumu, iedarbojas pret grumbu veidošanos;
- Salvia officinalis – ir izteikta liftinga iedarbība;
- Pīlādžu ogas – ar vājām antioksidanta īpašībām, attīra poras un izlīdzina ādu.
Atkarībā no ārstniecības auga sastāva, īpašībām un īpašībām to var izmantot uzlējuma, šķīduma kompresei vai kosmētisko masku sastāvdaļai. Kosmētiskais ledus, kas izgatavots no augu novārījuma, efektīvi cīnās ar grumbām.
Garšaugi, kas nodrošina aprūpi
Kosmētiskajām procedūrām augu izcelsmes izejvielas izvēlas, ņemot vērā ādas tipu un tās vajadzības:
- Tiem, kam ir taukaina āda, speciālisti iesaka lietot vērmeles, asinszāli, dadzis, nātres, salvijas, māllēpes, vīgriezes un stīgu.
- Sausai ādai noderēs diļļu (augu un sēklu), pētersīļu, pienenes, pelašķu, timiāna, pīlādžu ogu, rozmarīna, melisas vai piparmētru, lavandas, kliņģerīšu (kliņģerīšu), kumelīšu, rožu ziedlapiņu un apiņu rogas izmantošana.
- Problēmai nepieciešama īpaša piesardzība. To var nodrošināt ar strutene, alveja, verbena (baložu zāle), kliņģerīte, immortelle, piparmētra un kosa.
Šie augi tiek izmantoti gan atsevišķi, gan kā daļa no daudzkomponentu produktiem. Tie labi sader ar citām sastāvdaļām, taču prasa ievērot proporcijas un lietošanas noteikumus.
Ir dažādi veidi, kā mājas kosmetoloģijā izmantot augu materiālus. To var lietot gan svaigu, gan žāvētu.
Problēmas ādas atjaunošana
Pamatojoties uz farmaceitisko kumelīšu, tiek sagatavota maska. Kumelīšu krāsa ir viena no populārākajām zālēm augu izcelsmes medicīnā. Tas maigi kopj sejas ādu, izlīdzina grumbas, nodrošina nepieciešamo uzturu un mitrināšanu. Kumelīšu pretiekaisuma īpašības noderēs problemātiskas ādas kopšanai.
Lai pagatavotu masku, jums būs nepieciešams: deserta karote kefīra vai rūgušpiena, tikpat daudz kumelīšu, viena vistas ola.
Visas sastāvdaļas sakuļ kopā blenderī. Uzklājiet gatavo masku uz ādas divdesmit minūtes.
Šo līdzekli ieteicams lietot ne tikai uz sejas, bet arī uz kakla.
Izlīdzina grumbas zem acīm un vārnu kājiņas
Maska, kas izgatavota no sausu, sasmalcinātu garšaugu maisījuma: piparmētra, ceļmallapa, kumelīte, palīdzēs izlīdzināt grumbas acu kaktiņos un uz apakšējā plakstiņa.
Deserta karoti katras sastāvdaļas apvieno vienā traukā un aplej ar glāzi (200 ml) verdoša ūdens. Pēc tam produktu vāra 10-15 minūtes uz lēnas uguns. Šķidrumu notecina un noliek malā, garšaugiem pievieno tējkaroti cietes un kārtīgi izmaisa.
Maskas iedarbības laiks ir 20 minūtes. Pēc šī laika nomazgājiet seju ar buljonu vai ūdeni.
Novecojošas un novecojošas ādas atjaunošana
Atjaunot nobriedušas ādas elastību un izlīdzināt sīkās krunciņas iespējams, sistemātiski izmantojot līdzekli no salvijas lapām, kumelīšu ziediem, asinszāles un liepziedu. Izejvielas ņem sausās vienādās daļās, piemēram, tējkaroti vai deserta karoti.
Ar kafijas dzirnaviņām vai blenderi samaļ zaļumus līdz miltiem, pielej verdošu ūdeni un samaisa. Pēc tam pievienojiet ēdamkaroti skāba krējuma vai bieza mājās gatavota krējuma, tējkaroti jebkuras augu eļļas.
Uzklājiet produktu uz sejas 20 minūtes.
Nobriedušas ādas apgaismošana
Novecojot, daudzas sievietes cieš no vecuma plankumu parādīšanās. Šim kosmētiskajam defektam labi der maska, kas izgatavota no nātres.
To gatavo no ēdamkarotes sasmalcinātu sausu nātru, puskarotes citrona sulas un ēdamkarotes krējuma.
Nātres sajauc ar sulu, tad pievieno sulu. Sastāvdaļas labi jāsamaisa un jāļauj brūvēt 15 minūtes. Pēc tam produkts tiek uzklāts uz sejas vairākos slāņos ar kosmētikas otu. Maskas iedarbības laiks nav ilgāks par 15 minūtēm.
Šādas procedūras var veikt kairinātai ādai, kas ir pakļauta biežai izžūšanai.
Augu kopšanas maska
Maska, kas izgatavota no žāvētām piparmētrām, kumelītēm un ceļmallapām, labi kopj ādu. Izejvielas sajauc vienādās daļās, sasmalcina, pārlej ar ūdeni un vāra 10 minūtes uz mazas uguns. Buljonu filtrē un tējas lapas izmet. Pievienojiet buljonam nedaudz kartupeļu cietes. Turiet produktu 20 minūtes.
Pretgrumbu līdzekļi no kliņģerītes
Kliņģerīšu ziedus bieži izmanto alternatīvās medicīnas un kosmetoloģijas receptēs. Ēdamkaroti kliņģerīšu ziedu aplej ar glāzi (200 ml) verdoša ūdens un atstāj uz vismaz pusstundu.
Daudzslāņu marles salveti samitrina buljonā, viegli izgriež un uzklāj uz sejas. Saglabājiet kompresi, līdz salvete ir gandrīz sausa. Pēc maskas noņemšanas seja jānoskalo ar siltu ūdeni.
Skujas, bērzu lapas un kumelītes
Tējkaroti kumelīšu ziedu, tējkaroti priežu skuju, ēdamkaroti svaigu bērza lapu samaļ blenderī, pievieno nelielu daudzumu vārīta ūdens un samaisa, lai iegūtu pastu. Sasmalciniet vistas dzeltenumu ar ēdamkaroti mājās gatavota biezpiena un apvienojiet ar zāļu putru.
Rūpīgi samaisiet maisījumu un uzklājiet uz sejas. Atstājiet 25 minūtes, pēc tam noskalojiet ar ūdeni.
Garšaugi sausai ādai
Pusglāzē (100 ml) verdoša ūdens ielej tējkaroti svaigu rožu ziedlapiņu, tikpat daudz svaigu piparmētru lapu, kumelīšu ziedu un svaigu nātru. Vāra piecas minūtes. Kad buljons nedaudz atdzisis, izkāš. Sasmalciniet biezumus, apvienojiet ar tējkaroti mājās gatavota biezpiena un nelielu daudzumu piena (konsistencei). Rezultātā jābūt krēmīgai masai. To uzklāj uz sejas un pēc 20 minūtēm nomazgā ar siltu ūdeni.
Atjaunojošs līdzeklis uz ceļmallapu bāzes
Šo masku labāk taisīt pēc vannas vai saunas, kad seja ir labi tvaicēta un poras ir atvērtas. Maskas sastāvā ir auzu pārslas, kas pozitīvi ietekmē nobriedušu un nogurušu ādu.
Divas ēdamkarotes miltu, samaltu no auzu pārslām, divas ēdamkarotes olīveļļas, ēdamkaroti sasmalcinātu ceļmallapu lapu sajauc un samaļ līdz biezai masai. Turiet masku uz ādas līdz pusstundai. To lieto ne tikai uz sejas, bet arī uz kakla un dekoltē zonas.
Kumelīšu losjons
No kumelīšu ziediem sagatavo fitolosjonu. Ēdamkaroti izejvielu ielej glāzē laba sausa baltvīna. Uzliet divas nedēļas vietā, kas ir aizsargāta no saules gaismas.
Divas reizes dienā noslaukiet ādu ar pašgatavotu losjonu, pēc tam jums jāuzklāj barojošs krēms.
Liepu losjons
Uzlējums, kas pagatavots pēc šīs receptes, nesatur alkoholu. To lieto, kad parādās pirmās ar vecumu saistītās izmaiņas.
Pagatavo produktu no divām ēdamkarotēm liepziedu un 250 ml verdoša ūdens. Liepu piepilda ar ūdeni un atstāj uz pusstundu. Pēc tam filtrējiet. Lietojiet losjonu divas reizes dienā.
Kosmētiskais ledus tiek pagatavots, sasaldējot atdzesētu augu uzlējumu. Tas kalpo kā lielisks līdzeklis, lai novērstu agrīnu novecošanās pazīmju parādīšanos. Regulāri lietojot, ledus palīdz saglabāt jūsu ādu svaigu ilgu laiku.
Tvaika pirtis
Šī procedūra palīdz attīrīt seju, tāpēc to veic pirms maskas uzklāšanas.
Tvaiki, kas paceļas virs zāļu novārījuma, atver un attīra poras, savukārt no ārstniecības augiem iegūtās ēteriskās eļļas baro ādu un nodrošina tās aizsardzību.
Turklāt tvaika pirtis kalpo kā aromterapija, palīdzot pārvarēt stresu un mazināt nogurumu.
Ārstniecības augi ir populārs tautas līdzeklis, kas palīdz tikt galā ar daudzām problēmām, tostarp kosmētiskām. Ar augu izejvielu palīdzību jūs varat ievērojami atjaunot ādu un uzlabot tās izskatu. Turklāt visa augu kosmētika ir pieejama un viegli lietojama.
Garšaugi sejas ādas un grumbu ap acīm atjaunošanai - dabas radītas receptes!
Pēc statistikas datiem, kaitīgo ķīmisko elementu skaits no kosmētikas, ko sievietes lieto ikdienā, sasniedz 168. Tie samazina imunitāti un vājina organisma endokrīno sistēmu. Tomēr šai situācijai ir risinājums – ārstniecības augi sejas ādas atjaunošanai. Ievērojot ieteikumus par augu kosmētikas savākšanu, uzglabāšanu un sagatavošanu, šo daudzumu var ievērojami samazināt, vienlaikus dziedinot un atjaunojot epidermu un ķermeni kopumā.
Garšaugu dziedinošā iedarbība
Augu kosmētika satur lielāko daļu minerālvielu, organisko skābju un citu elementu, kas nepieciešami epitēlija audu pilnvērtīgai darbībai.
Kosmetologi iedalīja ārstniecības augus grupās, ņemot vērā ādas tipu un problēmas. Tradicionālā medicīna zina vairāk nekā 2 tūkstošus ārstniecības augu šķirņu, mājas ārstnieciskajā kosmētikā tiek izmantoti 20 nosaukumi, tostarp:
- nātre, ceļmallapa, piparmētra ir vairāk piemērota taukainai ādai;
- timiānu, oregano, kliņģerītes vislabāk lieto sievietes ar sausas virsmas tipu;
- pētersīļiem, pienenēm, strutenei piemīt balinošas īpašības;
- Ozola miza, kumelīte, kliņģerīte vai stīga palīdzēs nomierināt un mazināt iekaisumu;
- rozmarīns un salvija atbrīvos no grumbām ap acīm, muti un krokām uz pieres;
- liepa, asinszāle palīdz sašaurināt poras, tonizē epidermu, noņem taukainu spīdumu;
- Atsauksmes par brūnaļģes sejas atjaunošanai - jūras zāli - slavē tās unikālo iedarbību uz ādu.
Ārstnieciskās kosmētikas priekšrocības
Augu ieguldījums ādas atjaunošanā ir milzīgs. To veicina daudzi faktori:
- dabīgas, videi draudzīgas sastāvdaļas;
- dziļa masku, novārījumu iedarbība;
- augu bagātība un daudzveidība ļauj izvēlēties pareizo recepti jebkuram veidam;
- palēnina novecošanos, intensīvi mitrina, piešķir elastību, veselīgu krāsu, nebaidoties par ķermeņa veselību, izvairoties no kairinājuma un iekaisuma;
- ārstniecības augus šūnas uzsūc 100%, atšķirībā no kosmētikas ar ķīmiskām sastāvdaļām.
Kad lietot un kontrindikācijas
Garšaugus var izmantot, lai cīnītos pret trūkumiem:
- iekaisums, pinnes;
- vairāki vecuma plankumi;
- jaunu grumbu veidošanās;
- pārmērīgs sausums, ādas lobīšanās
- alerģiskas reakcijas, nieze, apsārtums;
- pietūkums, zilums acu zonā;
- taukains spīdums, blāva epidermas krāsa.
Augu kosmētikas lietošanai ir vairākas kontrindikācijas:
- individuāla alerģija pret produktu;
- slimības, kas saistītas ar asinsrites sistēmu, onkoloģija;
- pēcoperācijas stāvoklis (svaigu brūču klātbūtne).
Receptes, kas atjaunos jūsu sejai jaunību un skaistumu
Toniks uz liepu ziedu bāzes palīdzēs attīrīt un papildināt šūnu ūdens bilanci. Jums vajag 2 ēd. k. ziedus aplej ar 250 ml verdoša ūdens, trauku aizvāko un pēc pusstundas izkāš. Noslaukiet ādu no rīta un vakarā.
Izmantojiet 1 tējkaroti tikai taukainas ādas tīrīšanai. garšaugu komplekss (kliņģerīšu ziedi, rudzupuķe, vijolīte) un 1 ēd. k. kumelītes, kuras pārlej ar verdošu ūdeni (0, 5 l). Nākamajā dienā ar novārījumu noslaukiet problemātiskās vietas. Produkts noņems netīrumus un atsvaidzinās ādu.
Maska, kas izgatavota no alvejas sulas un auzu pārslām, palīdzēs atbrīvoties no grumbām ap acīm. Sastāvdaļas sajauc proporcijā 2: 1 un maisījumu uzklāj plānā kārtā 10 minūtes. Noņemiet atlikumus ar vates spilventiņu.
Vēl viena pārbaudīta maskas versija atjaunošanai tiek pagatavota no nātru lapu, asinszāles, upeņu, pīlādžu augļu pastas, aplej ar verdošu ūdeni ar ātrumu 2-3 ēdamk. savākšana uz 0, 5 litriem šķidruma. Atstājiet produktu apmēram 3 stundas, sasmalciniet to līdz viendabīgai konsistencei (ja iespējams), pēc tam uzklājiet maisījumu uz attīrītas ādas. Pēc pusstundas nomazgājiet atlikumu.
Piparmētru un zaļās tējas maska (1 ēdamkarote katra komponenta) palīdzēs atjaunot epidermas veselīgu spīdumu un elastību. Uz brīdi maisījumu aplej ar verdošu ūdeni. Pēc tam noteciniet ūdeni (var izmantot kā toniku vai pamatni ledum), un uz virsmas novietojiet pašus garšaugus. Pēc 15 minūtēm noņemiet mīkstumu.
Ja joprojām neuzticaties ārstniecības augu atjaunojošajam spēkam, iesakām izlasīt mūsu rakstu par farmaceitiskajiem līdzekļiem sejai, iespējams, jums piemērotākas būs tradicionālās medicīnas metodes.
Tas jāzina, atjaunojoties ar ārstniecības augiem!
- Daži augi ir alergēni. Pirms kosmētikas līdzekļa lietošanas veiciet izmēģinājuma testu.
- Kosmētikas nolūkos izmantojiet augus, kas iegādāti aptiekā (tā kvalitāte tiek garantēta) vai savākti pārbaudītās, videi draudzīgās vietās.
- Izpētiet katra komponenta īpašības un īpašības; tiem jābūt vērstiem uz problēmas risināšanu atbilstoši virsmas veidam.
- Sagatavojiet novārījumus ne ilgāk kā 3 dienu lietošanai; uzglabājiet mīkstos maisījumus ne ilgāk kā 2 dienas.
- Lai sasniegtu lielāku efektu, neaizmirstiet ikdienas uzturā iekļaut pretnovecošanās pārtiku, veikt masāžu, sejas vingrošanu.
- Mazgāšana ar novārījumu pēc enerģiskas sejas masāžas palīdz ātri piesātināt šūnas ar barības vielām un aktivizē procesus, tostarp kolagēna un elastīna šķiedru ražošanu.
- Kosmētiskais augu ledus efektīvi mitrina un baro epitēlija šūnas. Uzziniet vairāk par ledus brīnumu receptēm šeit.
Pretgrumbu augu receptes
Grumbas un citi ādas bojājumi rodas daudzu faktoru, arī psiholoģisko - stresa, trauksmes, depresijas - ietekmes rezultātā.
Svarīga ir arī vides problēma – megapilsētu netīrā atmosfēra, klimata pārmaiņas, pēkšņas gaisa mitruma un temperatūras izmaiņas.
Nereti āda priekšlaicīgi noveco nepareizi izvēlētas vai nekvalitatīvas dekoratīvās kosmētikas vai pārāk aktīvas sejas izteiksmes dēļ.
Kopumā ir daudz iemeslu, taču rezultāts ir acīmredzams, un šādus trūkumus var un vajadzētu novērst mājās.
Augu ekstraktus ļoti plaši izmanto kosmētikā. Un tie ir vēl noderīgāki tīrā veidā.
Garšaugi nodrošina vislabāko kopšanu par ādas skaistumu, jaunību un veselību, un mēs ar prieku tos izmantosim.
Garšaugi sejai pret grumbām - ieguvumi
Ir liels skaits augu, kas palīdz atjaunot ādas turgoru un padara to jaunāku. Bet, lai iegūtu vēlamo atjaunojošo efektu, iesakām izmantot šādus ārstniecības augus:
- Alveja – mitrina un atjauno ādu
- Kliņģerīte – mitrina, dezinficē, nomierina un izlīdzina grumbas
- Nātre – palīdz paātrināt vielmaiņas procesus audos un atjauno ādas elastību
- Lavanda – atsvaidzina, nomierina un atjauno ādas krāsu
- Coltsfoot - izlīdzina, mitrina un padara ādu samtainu uz tausti
- Pētersīļi - izlīdzina grumbas, mitrina, baro un balina ādu, padarot to jaunu un piemērotu
- Piparmētra - atsvaidzina un tonizē novecojošu ādu
- Pienene – palīdz atbrīvoties no pigmentācijas
- Rozmarīns - piemīt izlīdzinošas īpašības, labi savelk un atjauno ādu
- Kumelīte - atjauno ādu, aptur tās nokalšanu, novērš grumbu veidošanos
- Pīlādzis - attīra ādu, izlīdzina grumbas un darbojas kā viegls antioksidants
- Timiāns - efektīvi mitrina sausu ādu, tādējādi novēršot grumbu veidošanos
- Salvija - izmanto kā dabisku liftinga līdzekli
- Kosa - noņem nokarājušos ādu, palīdz taukainai un problemātiskai sejas ādai
Iepriekš mēs aprakstījām nelielu skaitu ārstniecības augu, ko var izmantot mājas kosmetoloģijā, lai cīnītos pret ādas novecošanos. Atkarībā no garšauga īpašībām to var lietot maskas, uzlējuma vai kompresu veidā. Sejas ierīvēšana ar kosmētisko ledu uz ārstniecības augu novārījuma palīdz lieliski noņemt grumbas.
Pretgrumbu masku receptes
Jūs varat noņemt grumbas, izmantojot sejas maskas, kas izgatavotas no ārstniecības augiem. Garšaugus izmantojiet gan svaigus, gan žāvētus.
Pretgrumbu maska zem acīm
No kaltētiem ceļmallapu, piparmētru un kumelīšu ziediem gatavota augu maska palīdzēs novērst grumbas zem acīm. Garšaugus, pa 1 ēdamkarotei, sasmalcina un samaisa, aplej ar glāzi verdoša ūdens un vāra uz lēnas uguns 10-15 minūtes. Pēc tam ūdeni izkāš, augu mīkstumam pievieno 1 tējkaroti kartupeļu cietes un labi samaisa. Pirms maskas uzklāšanas uz sejas, vispirms ieeļļojiet to ar barojošu krēmu. Atstājiet iedarboties 20 minūtes, pēc tam noskalojiet ar istabas temperatūras ūdeni.
Maska ādas izbalēšanai un novecošanai
Maska, kas izgatavota no salvijas lapām, asinszāles, kumelītes un liepas, palīdz noņemt grumbas no izbalējošas un novecojošas ādas. Sausās sastāvdaļas mēra vienādās proporcijās – pa vienai tējkarotei. Rūpīgi samaļ tos miltos, izmantojot kafijas dzirnaviņas. Pārlej ar verdošu ūdeni. Tad pievieno ēdamkaroti skābā krējuma un tējkaroti augu eļļas. Uzklājiet masku un pēc 20 minūtēm noskalojiet ar ūdeni istabas temperatūrā.
Piparmētra, ceļmallapa, kumelīte
Lieliski palīdz maska, kas izgatavota no žāvētiem piparmētru, ceļmallapu un kumelīšu ziediem. Tie jāsajauc vienādās daļās, jāsadrupina un desmit minūtes jāvāra uz lēnas uguns. Pēc tam to visu izkāš un ūdenim pievieno kartupeļu cieti. Pirms šīs maskas uzklāšanas uz sejas tā jāieeļļo ar barojošu krēmu. Atstājiet masku divdesmit minūtes.
Kliņģerīšu maska
Sejas grumbas var noņemt, izmantojot kliņģerītes: 1 ēdamkaroti šī auga aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens un ļauj 30 minūtes brūvēt. Samērcē iegūtajā infūzijā marles spilventiņu un uzklāj uz sejas. Kad salvete sāk žūt, noņemiet to un nomazgājiet ar siltu ūdeni.
Vēl viena tautas recepte barojošai un izlīdzinošai maskai novecojošai ādai
Smalki sagrieziet un samaisiet tējkaroti ārstniecisko kumelīšu ziedu, ēdamkaroti svaigu bērza lapu, tējkaroti priežu skuju. Saberzto masu pārlej ar vārītu ūdeni, lai veidojas pasta. Pievieno vienu dzeltenumu un ēdamkaroti biezpiena. Visas sastāvdaļas samaisa un uz 25 minūtēm uzklāj uz sejas ādas. Noskalojiet ar siltu ūdeni.
Maska sausas ādas kopšanai
Paņemiet pa 1 tējkarotei svaigu rožu ziedlapiņu, svaigu piparmētru lapu, kaltētu kumelīšu ziedu un svaigu nātru lapu. Visu aplej ar pusglāzi verdoša ūdens, vāra 5 minūtes un izkāš.
Zāļu biezputru sajauc ar 1 tējkaroti biezpiena, un pievieno nedaudz silta piena, lai iegūtu skābam krējumam biezumā līdzīgu masu.
Uzklājiet uz sejas ādas un pēc 20 minūtēm noskalojiet ar siltu ūdeni.
Tautas recepte augu losjonam pret grumbām
Ielejiet 1 ēdamkaroti kaltētu kumelīšu ziedu 1 glāzē sausa baltvīna un ļaujiet brūvēt 2 nedēļas. Noslaukiet novecojošo ādu ar šo losjonu no rīta un vakarā, pēc noslaucīšanas uzklājiet seju barojošu krēmu.
Garšaugi jau sen tiek uzskatīti par efektīvu tautas līdzekli pret grumbām. Ir svarīgi tikai šīs receptes lietot nevis ik pa laikam, bet pastāvīgi vai atkārtotos kursos, un tad vienkāršas, bet ļoti efektīvas receptes palīdzēs izlīdzināt ar vecumu saistītas izmaiņas un dziļas grumbas neparādīsies ļoti ilgu laiku.